Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Dviračiu 3XST: ereliai, geomorfologija, kraštovaizdis

2020-06-27 | 10:00 17:00

,,Dviračių žygiai Dubysos kalnais“ trumpam persikelia prie kitų upių. Dubysos regioninio parko direkcija š. m. birželio 27 d. (šeštadienį) kviečia dviratininkus į maždaug 60 km žygį po vaizdingas ir gamtiniu požiūriu ypač vertingas Raseinių krašto saugomas teritorijas – Blinstrubiškio miško biosferos poligoną, Jūkainių geomorfologinį ir Pašešuvio kraštovaizdžio draustinus. TEMPAS – TURISTINIS.
Blinstrubiškio miško biosferos poligonas yra viena iš trijų Lietuvos saugomų teritorijų, skirtų didžiausio Lietuvos plėšriojo paukščio JŪRINIO ERELIO apsaugai. Žygio metu keliausime per Blinstrubiškio mišką ir pagrindinę erelių maitinimosi teritoriją – žuvininkystės tvenkinius. Čia stebėsime ne tik jūrinius erelius, bet ir gausybę vandens paukščių, pamokysime juos pažinti. Labiausiai žingeidiems suteiksime žiūronus.
Jūkainių miškas įdomus ir vertingas dėl čia augančių brandžių plačialapių medynų, išraiškingo reljefo. Keliausime per pelkę nutiestu pažintiniu taku.
Pašešuvio kraštovaizdžio draustinyje saugomas raiškus Šešuvies slėnio ir jo intakų kraštovaizdis. Minsime pro Molavėnų – Graužų piliakalnius, šimtametį Molavėnų ąžuolą, Skirtino akmenį, Šešuvies tufų atodangą.
Žygeivių laukia smagūs iššūkiai – virš 10 nesudėtingų įkalnių ir nuokalnių, trumpi bekelės ruožai, nuostabi gamta.

ŽYGIO PROGRAMA

10.00 – 10.30 žygeivių registracija pakelės kavinėje – motelyje ,,Nikola“, esančioje automagistralės Vilnius – Kaunas – Klaipėda 192,5 km (Ylių k., Nemakščių sen., Raseinių r. sav.). Važiuojant nuo Kauno kavinė yra dešinėje pusėje.

10.40 – STARTAS

16.00-17.00 – FINIŠAS (starto vietoje). Žygio aptarimas ir LEGENDINIŲ VIDUKLĖS KOLDŪNŲ ar kitų kavinės siūlomų gardumynų ragavimas.

Žygeiviai kviečiami registruotis el. paštu dubysosrp@gmail.com, telefonu (8 614) 25095 ar Dubysos regioninio parko facebook paskyroje.

Rekomenduojama į žygio kuprinę įsimesti sumuštinių, gaiviųjų gėrimų. Žygio dalyvio mokestis – 4 Eur (surinktos lėšos bus panaudotos Dubysos regioninio parko tvarkymui ir būsimų pažintinių žygių organizavimui). Saugumu ir dviračių technine būkle turėtų pasirūpinti patys žygeiviai.

Šaltinis https://www.facebook.com/events/731877470890727/

€4

Raseinių r.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.