Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Laisvės mitas: Pilėnai. Ekskursija automobiliais ir pėsčiomis po Raseinių rajoną

23 vasario|10:00 - 17:00

€20

Pradžia: Viduklėje (Raseinių r.), pabaiga Ižiniškių kaime

1336 m. vasario 25 d. didžiojo magistro Dytricho iš Altenburgo vedami riteriai ir kryžeiviai užpuolė Pilėnus, sugriovė pilį ir išsivedė belaisvius. Žuvo kunigaikštis Margiris ir daugelis jo karių. Istoriniuose šaltiniuose aprašyti įvykiai pakurstė vėlesnių autorių kūrybą, o Pilėnai tapo neatsiejama lietuvių tautos laisvės mito dalimi.

Kelis šimtmečius klaidingai manyta, kad Pilėnai buvo Punioje prie Nemuno ir tik 1980-aisiais dėmesys nukrypo į Žemaitiją, istorinę Trapų žemę. Valstybingumo šventėms artėjant Vykinto keliai kviečia į kelionę ieškoti Pilėnų tarp Raseinių krašto piliakalnių.

Lankysime šias vietas (eilės tvarka): Jūkainių ąžuolyną (su pažintiniu taku); žiemą visu grožiu atsiveriantį Molavėnų (Graužų) piliakalnį; Paskirtinio šventvietę; didingą antrąjį Molavėnų piliakalnį, senolį ąžuolą, Pabalčių piliakalnį. Kelionę pabaigsime prie Ižiniškių piliakalnio Šešuvio pakrantėje.

Ekskursija prasidės 10 val. Viduklėje (Raseinių r.). Kelionės trukmė apie 7 val., atstumas – apie 50 km (iš viso maždaug 3 km pėsčiomis); pabaiga − apie 17 val. Ižiniškių kaime, esančiame prie automagistralės Vilniau–Klaipėda.

Ekskursijos vadovas archeologas, Klaipėdos universiteto prof. Vykintas Vaitkevičius.

Bilietai: https://tickets.paysera.com/lt/event/laisves-mitas-pilenai-ekskursija-automobiliais-po-raseiniu-rajona-02-23

Kaina 50 eurų automobiliui, nepriklausomai nuo jame važiuojančių keliautojų skaičiaus. Automobiliu keliaujant daugiau nei 5 keleiviams, imamas papildomas 10 eurų mokestis už kiekvieną asmenį (atsiskaitoma vietoje).

Jeigu norite keliauti kartu, bet neturite automobilio, galite įsigyti keleivio bilietą rengėjų automobilyje (kaina 20 eurų) arba parašykite el. paštu ir mes padėsime surasti Jums vietą kito keliautojo automobilyje.

Automobilių skaičius ribotas.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/176101033727540/

 

2020 m.

Informacija

Data:
23 vasario
Laikas:
10:00 - 17:00
Kaina:
€20
Renginys kategorijos:
,

Vieta

Viduklė
Raseinių r., + Google žemėlapis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.