Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„Esu laisvas būti amžinu“ I Marcelijaus Martinaičio 90-ųjų gimimo metinių minėjimas I Raseiniai

1 balandžio | 12:00 22:00

Šiais metais minėsime Lietuvos poeto, eseisto, vertėjo, visuomenės veikėjo Marcelijaus Martinaičio 90-ąsias gimimo metines. Jo poezijoje telpa mūsų istorija, mūsų laisvės troškimas, mūsų kasdienybės grožis ir trapumas. „Esu laisvas būti amžinu“ – kalbėjo poetas savo eilėmis.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka kartu su partneriais balandžio mėnesį kviečia į įvairius renginius kultūros bendruomenėse. Prisiminkime Marcelijų ir jo žodį, kuris tapo Lietuvos kultūros sąžine.

BALANDŽIO 1 D.

𝟭𝟮.𝟬𝟬 𝘃𝗮𝗹. Respublikinis Dainuojamosios poezijos konkursas, skirtas Marcelijui Martinaičiui. Organizatorius – Ariogalos meno mokykla. Vieta – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka, konferencijų salė, II aukštas.

𝟭𝟴.𝟬𝟬 𝘃𝗮𝗹. Kęstučio Dovydaičio skulptūros „Kukučio katinas“ atidengimas prie Raseinių rajono kultūros centro. Organizatorius VšĮ „Atrask Raseinius.

𝟭𝟴.𝟰𝟬 𝘃𝗮𝗹. Marcelijaus Martinaičio 90-mečio minėjimas. Literatūrinė-muzikinė programa „Marcelijus Martinaitis. Vakar ir visados“. Atlikėjai – Andrius Bialobžeskis (aktorius) ir Giedrius Arbačiauskas (teatro ir kino aktorius, dainų autorius ir atlikėjas). Vieta – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka, holas, I aukštas.

𝟮𝟭.𝟬𝟬 𝘃𝗮𝗹. 3D (vaizdo ir garso) projekcija „TYTAS“ ant Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos pastato (bibliotekos vidinis kiemas-automobilių stovėjimo aikštelė). Režisūriniai sprendimai animatoriaus, režisieriaus Antano Skučo. Techninis išpildymas MB „Pozityvūs sprendimai“.

BALANDŽIO 2 D.

𝟭𝟴.𝟬𝟬 𝘃𝗮𝗹. Literatūrinė-muzikinė programa „Pareisiu su paukščiais“. Atlikėjai – Vytautas Rašimas (aktorius, gitara), Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas) ir Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas). Vieta – Gervinės kaimo bendruomenės namai, Paliepių sen., Gervinės k., Paupio g. 4.

BALANDŽIO 11 D.

𝟭𝟯.𝟬𝟬 𝘃𝗮𝗹. Literatūrinė programa „Ilgas Kukučio gyvenimas“. Atlikėja aktorė Ligita Kondrotaitė. Vieta – RRKC Kalnujuose, Kaštonų g. 3, Kalnujų k., Kalnujų sen., Raseinių r. sav.

BALANDŽIO 16 D.

𝟭𝟬.𝟬𝟬 𝘃𝗮𝗹. Edukacija vaikams „Drakonas ir upė“. Vieta – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka, konferencijų salė, II aukštas.

BALANDŽIO 21 D.

𝟭𝟬.𝟬𝟬 𝘃𝗮𝗹. Literatūrinė valandėlė vaikams „Kaip katinai uodega peles gaudo“. Vieta – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka, konferencijų salė, II aukštas.

Kviečiame pasižymėti šias datas savo kalendoriuose ir ateiti prisiminti poetą. M. Martinaitis mokėjo kalbėti apie žmogų taip, kad kiekvienas jaustųsi išgirstas. Jis mokėjo kalbėti apie Lietuvą taip, kad ji atrodytų ir artima, ir didinga.

Susitikime padėkoti jam už paliktą kūrybos pasaulį — už Kukutį, už žemdirbio išmintį, už tylų, bet tvirtą tikėjimą žmogumi. Tegul šie gražūs akcentai, jo atminimas, įkvepia mus saugoti kalbą, kultūrą ir vieni kitus.

Šaltinis https://www.facebook.com/raseiniubiblioteka

Nemokama

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje

Vytauto Didžiojo g. 1
Raseiniai, Lietuva
842851328
Peržiūrėti Vieta svetainę