Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Raseinių mieste


Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Raseinių mieste
Nemokamas
Vasario
16
Šeštadienis

Nemokamai

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Raseinių mieste

Vieta
Raseinių miesto erdvėse

Vasario 11–15 d. Raseinių krašto istorijos muziejuje – Istorinės valandos „Vėliavos – vienybės ir garbės ženklai“ (būtina registracija tel.  8 428 51191)

 

Vasario 1-28 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriuje bus eksponuojama spaudinių paroda „Lietuvos Taryba ir nepriklausomos valstybės atkūrimas“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

 

VASARIO 16 D.

  • 10.00 val. Iškilmingas Raseinių rajono savivaldybės tarybos posėdis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.
  • 12.00 val. Šv. Mišios Raseinių parapijos bažnyčioje.

Po Šv. Mišių padedamos gėlės ir uždegamos žvakutės Raseinių miesto atmintinose vietose žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

  • 14.00 val.   Šventinis koncertas AJE salėje. Dalyvauja: solistas – Martynas Beinaris, altistė – Gertrūda Beinarytė Krunglevičienė, altistas – Laimis Krunglevičius, koncertmeisterė  –  Skaistė Beinarienė.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime kartu su profesionaliais ir originaliais atlikėjais, kurie dovanos savitą ir subtilią koncertinę programą: duetas DuoViola – Gertrūda Beinarytė Krunglevičienė ir Laimis Krunglevičius, solistas (baritonas) Martynas Beinaris, koncertmeisterė Skaistė Beinarienė.

Vasario 16 d. minėsime pačią reikšmingiausią  Lietuvos istorijos datą.

Duetas DuoViola, susikūręs  2016 m., sako, kad „muzika yra laisvė, ji neturi ribų, jos nereikia  nuobodžiai mokytis ir įrėminti, ji turi lietis laisvai. Niekada nesupratom ir nesuprasim muzikinės konkurencijos, piktų veidų, atliekant muziką ar ją klausant. Gyvenimas pilnas stebuklų, o muzika yra vienas iš jų”. Šieprofesionalūs atlikėjai grodami nesiekia įrodyti savo didelių galimybių ar virtuoziškumo, svarbiausia užduotis – savo muzika sukelti klausytojams nuoširdžią šypseną, atsipalaidavimą, džiaugsmą, jaudulį ir nostalgiškas ašaras…

Martynas Beinaris (baritonas) ir Skaistė Beinarienė (fortepijonas) kartu koncertuoja jau ketvirtus metus, per kuriuos pasirodė daugelyje Lietuvos didžiųjų miestų ir miestelių scenų. Šie atlikėjai dalyvavo dideliame  muzikiniame projekte „Musica sacra“, kurį organizavo Lietuvos muzikų rėmimo fondas ir jo įsteigta bendrija „Atgaiva“, atsiliepdami į Lietuvos vyskupų konferencijos raginimą dvasiškai susikaupti ir pasirengti, laukiant Šventojo Tėvo Pranciškaus apsilankymo Lietuvoje. Muzikinis projektas buvo  skiriamas šiam neeiliniam įvykiui ir turėjo pasiekti  visas Lietuvos vyskupijas, primindamas Lietuvos žmonėms Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-metį.Martynui ir Skaistei buvo patikėta atsakomybė organizuoti koncertus penkiolikoje bažnyčių. 

Martynas Beinaris yra dovanojęs koncertinę programą plačiajai publikai su Kauno styginių kvartetu tiek Kauno valstybinėje filharmonijoje, tiek kitose muzikinėse erdvėse. Šiuo metu Martynas ruošia naują vaidmenį Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, Imre Kalmano  operetėje ,,Silva”.

 

 

 

VASARIO 16 D. – KOVO 11 D. RASEINIŲ KRAŠTO ISTORIJOS MUZIEJUS KVIEČIA VISUS JUNGTIS Į AKCIJĄ „LAISVĖS SPALVOS“– PUOŠKIME NAMUS, ĮSTAIGAS, APLINKĄ, KELKIME TRISPALVES.

 

 

 

Renginio globėja

Raseinių rajono savivaldybė

 

Renginio organizatoriai

Raseinių rajono kultūros centras

Raseinių krašto istorijos muziejus

Raseinių Marcelijaus Martinačio viešoji biblioteka

 

 

Informacijos šaltinis http://www.raseiniukulturoscentras.lt/renginiai

2019 m.